Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
czy kochanek? Jeżeli tak, to będzie można coś od nich utargować - majonezik, potem kotlety z drobiu, wino..." - te rzeczy są czasem bardzo "do twarzy" gościom - "chyba że ten młody to jej syn albo mąż jeśli tak, to o majonezie i kotletach nie warto marzyć".
- Państwo kolację? Proszę bardzo - podsunął im jadłospis i zacierając dłonie czekał na zamówienie - czekał długo i cierpliwie, a z każdą sekundą tracił nadzieję na kotlety i majonezy, w końcu zaczął powątpiewać, czy w ogóle coś wybiorą "porządni" bowiem goście nigdy tak długo jadłospisu nie studiują.
- Może coś zimnego? - poddał jednak więcej z obowiązku niż z przekonania.
Ku
czy kochanek? Jeżeli tak, to będzie można coś od nich utargować - majonezik, potem kotlety z drobiu, wino..." - te rzeczy są czasem bardzo "do twarzy" gościom - "chyba że ten młody to jej syn albo mąż jeśli tak, to o majonezie i kotletach nie warto marzyć".<br>- Państwo kolację? Proszę bardzo - podsunął im jadłospis i zacierając dłonie czekał na zamówienie - czekał długo i cierpliwie, a z każdą sekundą tracił nadzieję na kotlety i majonezy, w końcu zaczął powątpiewać, czy w ogóle coś wybiorą "porządni" bowiem goście nigdy tak długo jadłospisu nie studiują.<br>- Może coś zimnego? - poddał jednak więcej z obowiązku niż z przekonania.<br>Ku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego