Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
tym procesie nieznaczna, z wyjątkiem przypadków dużych energii. W reakcji z elektronami orbitalnymi cząstka o energii ok. 1 MeV powoduje w absorbencie o ((...)) procesy jonizacji, wzbudzenia i rozproszenia. Przekroje czynne (w barnach) dla różnych mechanizmów absorpcji wynoszą: jonizacja i wzbudzenie atomowe w wyniku oddziaływania z elektronami orbitalnymi 105 elastyczne rozproszenie jądrowe 10 , nieelastyczne rozproszenie jądrowe (wzbudzenie kulombowskie) ((...)) 1 reakcje jądrowe 01.
W porównaniu z tym, dla wysokich energii, np. protonów 2 GeV, energia zmniejsza się o 15% na skutek reakcji jądrowych, a tylko o 3% na skutek jonizacji.
Na oddziaływania elektronowe mogą się składać, jak mówiliśmy, wzbudzenie (5.1-2), jonizacja
tym procesie nieznaczna, z wyjątkiem przypadków dużych energii. W reakcji z elektronami orbitalnymi cząstka o energii ok. 1 MeV powoduje w absorbencie o ((...)) procesy jonizacji, wzbudzenia i rozproszenia. Przekroje czynne (w barnach) dla różnych mechanizmów absorpcji wynoszą: jonizacja i wzbudzenie atomowe w wyniku oddziaływania z elektronami orbitalnymi 105 elastyczne rozproszenie jądrowe 10 , nieelastyczne rozproszenie jądrowe (wzbudzenie kulombowskie) ((...)) 1 reakcje jądrowe 01.<br> W porównaniu z tym, dla wysokich energii, np. protonów 2 GeV, energia zmniejsza się o 15% na skutek reakcji jądrowych, a tylko o 3% na skutek jonizacji.<br> Na oddziaływania elektronowe mogą się składać, jak mówiliśmy, wzbudzenie (5.1-2), jonizacja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego