Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
się naukowym faktem, ale ludzkość protestuje. Natura sprawia nam figle, tworząc sobowtóry. Są to ludzie mający podobną fizjonomię, ale odrębne osobowości. Genetyka otwiera przed ludźmi szanse tworzenia identycznych egzemplarzy.
Z grubsza rzecz biorąc, technika klonowania polega na pobraniu komórek od osoby dorosłej, następnie stworzeniu embriona i wszczepieniu jego komórek do jajeczka pobranego od kobiety.
W ten sposób naukowcy mogą wyhodować zamienne części ciała ludzkiego, np. skórę do przeszczepu w miejsce poparzonej. Ryzyko odrzucenia klonowanych organów przez organizm jest minimalne. Technika klonowania otwiera perspektywę stworzenia banku ludzkich tkanek, z czasem laboratoryjnej hodowli całych organów.
Już od lat pięćdziesiątych naukowcy usiłowali stworzyć genetyczne
się naukowym faktem, ale ludzkość protestuje. Natura sprawia nam figle, tworząc sobowtóry. Są to ludzie mający podobną fizjonomię, ale odrębne osobowości. Genetyka otwiera przed ludźmi szanse tworzenia identycznych egzemplarzy.<br>Z grubsza rzecz biorąc, technika klonowania polega na pobraniu komórek od osoby dorosłej, następnie stworzeniu embriona i wszczepieniu jego komórek do jajeczka pobranego od kobiety.<br>W ten sposób naukowcy mogą wyhodować zamienne części ciała ludzkiego, np. skórę do przeszczepu w miejsce poparzonej. Ryzyko odrzucenia klonowanych organów przez organizm jest minimalne. Technika klonowania otwiera perspektywę stworzenia banku ludzkich tkanek, z czasem laboratoryjnej hodowli całych organów.<br>Już od lat pięćdziesiątych naukowcy usiłowali stworzyć genetyczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego