Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Podejrzewa, że udziwnione prącia nie tylko swoim wyglądem zachęcają do kopulacji (efekt pawiego ogona), ale także w jej trakcie przekazują samicy sygnał: "Jestem lepszy niż konkurenci, więc od nich zdrowszy i sprawniejszy. Użyj mojej spermy!".
W przypadku wielu zwierząt teoria transgenitalnego sygnału reklamowego wydaje się jednak mało prawdopodobna, gdyż komórka jajowa zapładniana jest tą spermą, która akurat w odpowiednim momencie znalazła się w jej pobliżu. Mimo tej przypadkowości - a może właśnie dzięki niej - samce tych gatunków również mają udziwnione penisy. Po co im one? Kluczem do wyjaśnienia tej anatomicznej zagadki jest niewierność samic.
Wyobraźmy sobie, że samiec przyłapuje partnerkę na zdradzie
Podejrzewa, że udziwnione prącia nie tylko swoim wyglądem zachęcają do kopulacji (efekt pawiego ogona), ale także w jej trakcie przekazują samicy sygnał: "Jestem lepszy niż konkurenci, więc od nich zdrowszy i sprawniejszy. Użyj mojej spermy!". <br>W przypadku wielu zwierząt teoria transgenitalnego sygnału reklamowego wydaje się jednak mało prawdopodobna, gdyż komórka jajowa zapładniana jest tą spermą, która akurat w odpowiednim momencie znalazła się w jej pobliżu. Mimo tej przypadkowości - a może właśnie dzięki niej - samce tych gatunków również mają udziwnione penisy. Po co im one? Kluczem do wyjaśnienia tej anatomicznej zagadki jest niewierność samic. <br>Wyobraźmy sobie, że samiec przyłapuje partnerkę na zdradzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego