Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
przyroście j. Widać tu szczególną rolę stanu˙ 72 Jeżeli według tej reguły wyznaczymy liczby nukleonów w kolejnych stanach, otrzymamy następujący model powłokowy jądra: Model powłokowy(1.9.3-2)

((...))
Kolejność stanów kwantowych nie jest jednak w powyższym zapisie zgodna z rzeczywistością. Właściwa kolejność stanów od najniższego jest następująca:
Kolejność poziomów, jak już powiedziano, musi być zachowana niezależnie dla protonów i neutronów, np. ((...)) protony i 2 neutrony wszystkie ((...)) protony ((...)) neutronów ((...)) W skali energii bezwzględnej poziomy protonu są wyższe niż neutronu i wzrastają ze wzrostem Z.
Z wyjątkiem efektu rozszczepienia będącego wynikiem sprzężenia spin-orbita, dla poziomów ((...)) w powłokach o niższej energii, każda powłoka
przyroście j. Widać tu szczególną rolę stanu˙ 72 Jeżeli według tej reguły wyznaczymy liczby nukleonów w kolejnych stanach, otrzymamy następujący model powłokowy jądra: Model powłokowy(1.9.3-2)<br><br>((...)) <br> Kolejność stanów kwantowych nie jest jednak w powyższym zapisie zgodna z rzeczywistością. Właściwa kolejność stanów od najniższego jest następująca: <br> Kolejność poziomów, jak już powiedziano, musi być zachowana niezależnie dla protonów i neutronów, np. ((...)) protony i 2 neutrony wszystkie ((...)) protony ((...)) neutronów ((...)) W skali energii bezwzględnej poziomy protonu są wyższe niż neutronu i wzrastają ze wzrostem Z.<br> Z wyjątkiem efektu rozszczepienia będącego wynikiem sprzężenia spin-orbita, dla poziomów ((...)) w powłokach o niższej energii, każda powłoka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego