Typ tekstu: Książka
Autor: Broszkiewicz Jerzy
Tytuł: Doktor Twardowski
Rok wydania: 1987
Rok powstania: 1978
koszulę.
Zamiast więc posłużyć dobrą radą - zachował się jak chamidło!
Wyrwał z żoninej dłoni plik kartoników, podzielił je wedle płci na dwie małe talie, przetasował byle jak i wrzasnął: - Kładź, idiotko, jak leci!
Chciała odpowiedzieć "dobrze, k ochany" i odejść, ale nie udało się.
Zaczęła płakać.
Ona przecież równie dobrze jak on wie, czym ma być ten wesoły sylwestrowy wieczór.
A jej z tą wiedzą trudniej niż jemu.
Wtedy, na widok łez i drżących warg, Franek bierze żonę w ramiona i oboje zapominają o gościnności, gościach i gorsecie.
Potem Piękna zacz yna się śmiać: - No i co? Żeby nie było na mnie.
Jak?
Franek
koszulę.<br>Zamiast więc posłużyć dobrą radą - zachował się jak chamidło!<br>Wyrwał z żoninej dłoni plik kartoników, podzielił je wedle płci na dwie małe talie, przetasował byle jak i wrzasnął: - Kładź, idiotko, jak leci!<br>Chciała odpowiedzieć "dobrze, k ochany" i odejść, ale nie udało się.<br>Zaczęła płakać.<br>Ona przecież równie dobrze jak on wie, czym ma być ten wesoły sylwestrowy wieczór.<br>A jej z tą wiedzą trudniej niż jemu.<br>Wtedy, na widok łez i drżących warg, Franek bierze żonę w ramiona i oboje zapominają o gościnności, gościach i gorsecie.<br>Potem Piękna zacz yna się śmiać: - No i co? Żeby nie było na mnie.<br>Jak?<br>Franek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!