Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
do picia jogurtów zachęca maluchy taka oto parafraza Tuwima: "I choćby przyszło tysiąc atletów/I każdy zjadłby tysiąc kotletów/ To nie pokona/Petit Danone'a".

Ucz się ucz...

Poczciwy, stary Stanisław Jachowicz zapewne przewraca się w grobie i pojękuje przerażony. Daremnie bowiem szukać by w czasopiśmiennictwie dziecięcym nieskomplikowanej dydaktyki i moralistyki, jakiej był on w swych wierszykach niedościgłym mistrzem. W ogóle wydaje się, że zdecydowanie niechętnie redakcje zabierają się dziś za wychowywanie. Wskazówki o tym, co dobre, a co złe, co pożyteczne, a co szkodliwe, co czynić należy, a czego unikać, pojawiają się rzadko i z reguły są przekazywane w bardzo zawoalowanej formie.

Troskę
do picia jogurtów zachęca maluchy taka oto parafraza Tuwima: "I choćby przyszło tysiąc atletów/I każdy zjadłby tysiąc kotletów/ To nie pokona/Petit Danone'a".<br><br>&lt;tit&gt;Ucz się ucz...&lt;/&gt;<br><br>Poczciwy, stary Stanisław Jachowicz zapewne przewraca się w grobie i pojękuje przerażony. Daremnie bowiem szukać by w czasopiśmiennictwie dziecięcym nieskomplikowanej dydaktyki i moralistyki, jakiej był on w swych wierszykach niedościgłym mistrzem. W ogóle wydaje się, że zdecydowanie niechętnie redakcje zabierają się dziś za wychowywanie. Wskazówki o tym, co dobre, a co złe, co pożyteczne, a co szkodliwe, co czynić należy, a czego unikać, pojawiają się rzadko i z reguły są przekazywane w bardzo zawoalowanej formie.<br><br>Troskę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego