Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
faktu wyrażania tych skutków w kategoriach jakościowych. Wynik oceny prowadzi m.in. do ogólnego podziału skutków synergii na skutki pozytywne, negatywne i neutralne.

7 Zasada kinetyki
Zasada kinetyki uwzględnia obiektywne i powszechne zjawisko zmienności jakości przedmiotów w czasie. Ujęcie kinetyczne jest równoważne ujęciu procesowemu i polega na określeniu trajektorii przemian jakościowych, jakim ulega przedmiot w całym cyklu swego istnienia. Trajektorie te przebiegają w wielowymiarowej przestrzeni zbiorów cech oraz ich możliwych stanów. Procesy zmian jakości przedmiotu składają się z dwojakiego rodzaju zdarzeń:
- zdarzeń polegających na pojawianiu się lub zanikaniu określonych cech,
- zdarzeń polegających na przechodzeniu jednych stanów cech określonego zbioru w inne
faktu wyrażania tych skutków w kategoriach jakościowych. Wynik oceny prowadzi m.in. do ogólnego podziału skutków synergii na skutki pozytywne, negatywne i neutralne.<br><br>&lt;tit&gt;7 Zasada kinetyki&lt;/&gt;<br>Zasada kinetyki uwzględnia obiektywne i powszechne zjawisko zmienności jakości przedmiotów w czasie. Ujęcie kinetyczne jest równoważne ujęciu procesowemu i polega na określeniu trajektorii przemian jakościowych, jakim ulega przedmiot w całym cyklu swego istnienia. Trajektorie te przebiegają w wielowymiarowej przestrzeni zbiorów cech oraz ich możliwych stanów. Procesy zmian jakości przedmiotu składają się z dwojakiego rodzaju zdarzeń:<br>- zdarzeń polegających na pojawianiu się lub zanikaniu określonych cech,<br>- zdarzeń polegających na przechodzeniu jednych stanów cech określonego zbioru w inne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego