Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
od babilońskiego boga Marduka. Przypuszczają oni ponadto, że całą historię wymyślono po to, by udramatyzować liturgię święta Purim, którego pochodzenie i nazwa nie zostały dotąd wyjaśnione w sposób zadowalający.
Księgę Estery trudno zaliczyć do literatury religijnej. Imię Boga wymienia ona raz jeden tylko, a rzeź wśród nieprzyjaciół Żydów pozostaje w jaskrawej sprzeczności z zasadami, jakie głosili wielcy prorocy Jeremiasz, Izajasz i Ezechiel. Mimo to kapłani zaliczyli ją do pism dydaktycznych Biblii, zwanych "ketubim''. Czytanie jej tekstu dotąd stanowi podstawę obrzędów święta Purim. Pierwsi chrześcijanie odrzucili ją, ale Kościół katolicki zaliczył ją później w poczet ksiąg kanonicznych.
Księgą stojącą na pograniczu ksiąg
od babilońskiego boga Marduka. Przypuszczają oni ponadto, że całą historię wymyślono po to, by udramatyzować liturgię święta Purim, którego pochodzenie i nazwa nie zostały dotąd wyjaśnione w sposób zadowalający.<br>Księgę Estery trudno zaliczyć do literatury religijnej. Imię Boga wymienia ona raz jeden tylko, a rzeź wśród nieprzyjaciół Żydów pozostaje w jaskrawej sprzeczności z zasadami, jakie głosili wielcy prorocy Jeremiasz, Izajasz i Ezechiel. Mimo to kapłani zaliczyli ją do pism dydaktycznych Biblii, zwanych "ketubim''. Czytanie jej tekstu dotąd stanowi podstawę obrzędów święta Purim. Pierwsi chrześcijanie odrzucili ją, ale Kościół katolicki zaliczył ją później w poczet ksiąg kanonicznych. <br>Księgą stojącą na pograniczu ksiąg
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego