Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
krzyknął do sternika.
- Ster prosto! - odkrzyknął sternik. I po chwili: - JEST STER PROSTO!
Gdy nawigacyjny miał już wydać rozkaz "ster prawo na burtę" ukazał się dziób małego parowca, który szedł od dziobu, ale celował w lewą burtę pod skrzydłem mostku.
Jednocześnie z rozkazem do sternika: PRAWO NA BURTĘ! nawigacyjny nacisnął jeden raz przycisk gwizdka: JEDEN KRÓTKI skręcam w prawo!
- PRAWO NA BURTĘ! - usłyszał echo swego rozkazu do sternika i w ślad za tym:
- JEST PRAWO NA BURTĘ!
Zamienił się w słuch: czy mały parowiec się zorientował? Po chwili, która wydała mu się przerażająco długa, usłyszał odpowiedź: JEDEN KRÓTKI - skręcam w prawo!
Podobnie
krzyknął do sternika.<br> - Ster prosto! - odkrzyknął sternik. I po chwili: - JEST STER PROSTO!<br> Gdy nawigacyjny miał już wydać rozkaz "ster prawo na burtę" ukazał się dziób małego parowca, który szedł od dziobu, ale celował w lewą burtę pod skrzydłem mostku.<br> Jednocześnie z rozkazem do sternika: PRAWO NA BURTĘ! nawigacyjny nacisnął jeden raz przycisk gwizdka: JEDEN KRÓTKI skręcam w prawo!<br> - PRAWO NA BURTĘ! - usłyszał echo swego rozkazu do sternika i w ślad za tym:<br> - JEST PRAWO NA BURTĘ!<br> Zamienił się w słuch: czy mały parowiec się zorientował? Po chwili, która wydała mu się przerażająco długa, usłyszał odpowiedź: JEDEN KRÓTKI - skręcam w prawo!<br> Podobnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego