Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
z pompy sercowej, i przypuszczam, ale nie chcę mej hipotezy nikomu narzucać, że znalazł go pan inżynier na zewnątrz homo-ciała, ponieważ został on wypchnięty przez eksponat nr 3.
- Bardzo interesująca koncepcja - rzekł dr Arsen wąchając eksponat nr 4.
Eksponat nr 4 był stosunkowo niski, okrągły, posiadał średnicę równą długości jednego osobnika dorosłego. Nie był zgryzalny. Przewodnictwo elektryczne miał znikomo małe. Jego lekko zakrzywiona powierzchnia doskonale odbijała promieniowanie cieplne i akustyczne. Mniej więcej w środku posiadał cztery dziurki, także mniej więcej okrągłe.
- Poza zapachem homo - rzekł dr Arsen - konstatuję ślady zapachu celulozy.
- Słusznie - rzekł z szacunkiem inż. Savarin. - Ślady tego zapachu
z pompy sercowej, i przypuszczam, ale nie chcę mej hipotezy nikomu narzucać, że znalazł go pan inżynier na zewnątrz homo-ciała, ponieważ został on wypchnięty przez eksponat nr 3.<br> - Bardzo interesująca koncepcja - rzekł dr Arsen wąchając eksponat nr 4.<br> Eksponat nr 4 był stosunkowo niski, okrągły, posiadał średnicę równą długości jednego osobnika dorosłego. Nie był zgryzalny. Przewodnictwo elektryczne miał znikomo małe. Jego lekko zakrzywiona powierzchnia doskonale odbijała promieniowanie cieplne i akustyczne. Mniej więcej w środku posiadał cztery dziurki, także mniej więcej okrągłe.<br> - Poza zapachem &lt;hi rend="spaced"&gt;homo&lt;/&gt; - rzekł dr Arsen - konstatuję ślady zapachu celulozy.<br> - Słusznie - rzekł z szacunkiem inż. Savarin. - Ślady tego zapachu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego