Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Pododdziały dyżurne

przygotowuje się w miejscu ich rozmieszczenia (działania) lub w pobliżu rejonów, gdzie są sprzyjające warunki prowadzenia ognia do celów powietrznych. Pododdziały powinny się znajdować w wozach bojowych lub w okopach (szczelinach). Pododdział dyżurny musi mieć załadowaną broń, a celowniki przygotowane i nastawione na wartości do strzelania powietrznego.
W jednostkach rodzajów wojsk i służb (artylerii, inżynieryjnych, przeciwchemicznych, łączności, logistycznych i innych) działających samodzielnie wyznacza się pododdziały dyżurne do walki z celami powietrznymi z broni strzeleckiej, których udział zależy od możliwości i zadań wykonywanych w danym czasie.
Ogień otwiera się do samolotów i śmigłowców bezpośrednio atakujących pododdział lub do obiektu powietrznego
Pododdziały dyżurne&lt;/&gt;<br><br>przygotowuje się w miejscu ich rozmieszczenia (działania) lub w pobliżu rejonów, gdzie są sprzyjające warunki prowadzenia ognia do celów powietrznych. Pododdziały powinny się znajdować w wozach bojowych lub w okopach (szczelinach). Pododdział dyżurny musi mieć załadowaną broń, a celowniki przygotowane i nastawione na wartości do strzelania powietrznego.<br>W jednostkach rodzajów wojsk i służb (artylerii, inżynieryjnych, przeciwchemicznych, łączności, logistycznych i innych) działających samodzielnie wyznacza się pododdziały dyżurne do walki z celami powietrznymi z broni strzeleckiej, których udział zależy od możliwości i zadań wykonywanych w danym czasie.<br>Ogień otwiera się do samolotów i śmigłowców bezpośrednio atakujących pododdział lub do obiektu powietrznego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego