Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
odcinkiem jelita poniżej żołądka jest dwunastnica, która wzrastając na długość tworzy podkowiastą pętlę i przechodzi w następny odcinek zgięciem dwunastniczo-jelitowym. Dalsza część jelita wykazuje podział na dwa odcinki będące zawiązkiem jelita krezkowego i jelita grubego. Z kolei w obrębie ramienia wstępującego pierwotnej pętli jelitowej pojawia się uwypuklenie będące zawiązkiem jelita ślepego, które stanowi granicę między jelitem cienkim a jelitem grubym.
W jelicie cienkim rozróżnia się: 1. dwunastnicę (duodenum), 2. jelito krezkowe (intestinum mesenteriale), które z kolei dzieli się na: a) jelito czcze (jejunum) i b) jelito biodrowe, kręte (ileum).
We wszystkich odcinkach ściana jelita składa się z: 1. błony śluzowej
odcinkiem jelita poniżej żołądka jest dwunastnica, która wzrastając na długość tworzy podkowiastą pętlę i przechodzi w następny odcinek zgięciem dwunastniczo-jelitowym. Dalsza część jelita wykazuje podział na dwa odcinki będące zawiązkiem jelita krezkowego i jelita grubego. Z kolei w obrębie ramienia wstępującego pierwotnej pętli jelitowej pojawia się uwypuklenie będące zawiązkiem jelita ślepego, które stanowi granicę między jelitem cienkim a jelitem grubym.<br>W jelicie cienkim rozróżnia się: 1. dwunastnicę (duodenum), 2. jelito krezkowe (intestinum mesenteriale), które z kolei dzieli się na: a) jelito czcze (jejunum) i b) jelito biodrowe, kręte (ileum).<br>We wszystkich odcinkach ściana jelita składa się z: 1. błony śluzowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego