Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
władza zastosuje metody średniowieczne - mówi "Rz" Jurij Kostenko, deputowany bloku Nasza Ukraina.

Nielegalne podpisy

W Kijowie głośno nie tylko o chorobie Juszczenki, ale i o nielegalnych podpisach zebranych wśród obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w Rosji. Wsparli oni kandydaturę Janukowycza. Według ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej w Federacji Rosyjskiej uprawnionych do głosowania jest blisko 200 tysięcy Ukraińców. Tymczasem liczba zebranych podpisów sięga pół miliona.
Deputowani bloku Nasza Ukraina twierdzą, że prokuratura powinna wszcząć dochodzenie. Pytań jest wiele. Choćby takie, kto był uprawniony do zbierania podpisów w Rosji i w jaki sposób trafiły one do kraju nad Dnieprem.
- Jeżeli wykorzystano pocztę dyplomatyczną, to mamy do
władza zastosuje metody średniowieczne - mówi "Rz" &lt;name type="person"&gt;Jurij Kostenko&lt;/&gt;, deputowany bloku &lt;name type="org"&gt;Nasza Ukraina.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nielegalne podpisy&lt;/&gt;<br><br>W &lt;name type="place"&gt;Kijowie&lt;/&gt; głośno nie tylko o chorobie &lt;name type="person"&gt;Juszczenki&lt;/&gt;, ale i o nielegalnych podpisach zebranych wśród obywateli &lt;name type="place"&gt;Ukrainy&lt;/&gt;, którzy mieszkają w &lt;name type="place"&gt;Rosji&lt;/&gt;. Wsparli oni kandydaturę &lt;name type="person"&gt;Janukowycza&lt;/&gt;. Według ukraińskiej &lt;name type="org"&gt;Centralnej Komisji Wyborczej&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;Federacji Rosyjskiej&lt;/&gt; uprawnionych do głosowania jest blisko 200 tysięcy Ukraińców. Tymczasem liczba zebranych podpisów sięga pół miliona.<br>Deputowani bloku &lt;name type="org"&gt;Nasza Ukraina&lt;/&gt; twierdzą, że prokuratura powinna wszcząć dochodzenie. Pytań jest wiele. Choćby takie, kto był uprawniony do zbierania podpisów w &lt;name type="place"&gt;Rosji&lt;/&gt; i w jaki sposób trafiły one do kraju nad Dnieprem.<br>- Jeżeli wykorzystano pocztę dyplomatyczną, to mamy do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego