Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.
Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony dodatnie, aby współczynnik A osiągnął A ((...)) i aby w następstwie znowu mogły być liczone impulsy. Czas, w jakim jony dodatnie przebywają odległość ((...)) , nazywa się czasem martwym licznika ((...)) licznik w tym czasie jest nieczuły na przechodzące przez niego cząstki.
Zależność między promieniem krytycznym a przepięciem licznika ((...)) jest następująca: ((...))

gdzie - napięcie początkowe (progowe
rozpoczyna się przy anodzie i przesuwa się do katody. Gdy wszystkie jony dodatnie zbiorą się na katodzie, natężenie pola we wszystkich punktach licznika powróci do wartości normalnej, odpowiadającej początkowemu napięciu licznika. Współczynnik wzmocnienia gazowego wzrasta przy tym od zera do wartości pierwotnej.<br> Istnieje krytyczna odległość , na jaką muszą się przesunąć jony dodatnie, aby współczynnik A osiągnął A ((...)) i aby w następstwie znowu mogły być liczone impulsy. Czas, w jakim jony dodatnie przebywają odległość ((...)) , nazywa się czasem martwym licznika ((...)) licznik w tym czasie jest nieczuły na przechodzące przez niego cząstki.<br> Zależność między promieniem krytycznym a przepięciem licznika ((...)) jest następująca: ((...))<br><br>gdzie - napięcie początkowe (progowe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego