Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
od którego zależy uzyskanie prawa do urlopu" i "uzyskuje prawo do urlopu z upływem roku pracy" jest jednoznaczna i kategoryczna do tego stopnia, że nie dopuszcza przyjęcia odmiennej wykładni, w szczególności proponowanej przez Autora glosy.
Ta jednoznaczność i kategoryczność wytrzymuje konfrontację z art. 153 k. p. i art. 157 § 1 k. p. , gdzie znów jest mowa o uzyskiwaniu prawa do urlopu ("uzyskuje prawo...") i art. 169 k. p. , gdzie wyraźnie mówi się o utracie prawa do urlopu ("traci prawo do urlopu..."), a nie o jego nieuzyskiwaniu.
Nie podzielam w związku z tym poglądu Autora glosy, że gdyby ustawodawca utratę prawa do urlopu
od którego zależy uzyskanie prawa do urlopu" i "uzyskuje prawo do urlopu z upływem roku pracy" jest jednoznaczna i kategoryczna do tego stopnia, że nie dopuszcza przyjęcia odmiennej wykładni, w szczególności proponowanej przez Autora glosy. <br> Ta jednoznaczność i kategoryczność wytrzymuje konfrontację z art. 153 k. p. i art. 157 § 1 k. p. , gdzie znów jest mowa o uzyskiwaniu prawa do urlopu ("uzyskuje prawo...") i art. 169 k. p. , gdzie wyraźnie mówi się o utracie prawa do urlopu ("traci prawo do urlopu..."), a nie o jego nieuzyskiwaniu. <br> Nie podzielam w związku z tym poglądu Autora glosy, że gdyby ustawodawca utratę prawa do urlopu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego