Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
które kupowała Liga Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej w cenie 370 zł. Nie udało się ustalić, w jakich ilościach i w jakich okresach były one nabywane przez tego odbiorcę.
W drugiej połowie lat trzydziestych PZO utraciły pozycję monopolisty w produkcji lornetek pryzmatycznych. Do ich wytwarzania przystąpiły firmy: H. Kolberg i S-ka z o.o. oraz Jan Bujak. Fabryka Przyrządów Mierniczych. Decyzja o ulokowaniu zamówień u innych producentów, była bardzo słuszna, gdyż tworzyła niezbędną konkurencję, a jednocześnie mogły rozwinąć się dwa nowe ośrodki produkcji przyrządów optycznych tak niezbędnych dla wojska i rynku cywilnego.

Lornetka Galileusza 4x40

W styczniu 1930 r. zaproponowano Departamentowi
które kupowała Liga Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwgazowej w cenie 370 zł. Nie udało się ustalić, w jakich ilościach i w jakich okresach były one nabywane przez tego odbiorcę.<br>W drugiej połowie lat trzydziestych PZO utraciły pozycję monopolisty w produkcji lornetek pryzmatycznych. Do ich wytwarzania przystąpiły firmy: H. Kolberg i S-ka z o.o. oraz Jan Bujak. Fabryka Przyrządów Mierniczych. Decyzja o ulokowaniu zamówień u innych producentów, była bardzo słuszna, gdyż tworzyła niezbędną konkurencję, a jednocześnie mogły rozwinąć się dwa nowe ośrodki produkcji przyrządów optycznych tak niezbędnych dla wojska i rynku cywilnego.<br><br>&lt;tit&gt;Lornetka Galileusza 4x40&lt;/&gt;<br><br> W styczniu 1930 r. zaproponowano Departamentowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego