Typ tekstu: Książka
Autor: Bratny Roman
Tytuł: Kolumbowie - rocznik 20
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1957
pidżamowych pasiakach, pokwitował z żartobliwym współczuciem wymizerowany wygląd przyjaciela. - Wciąż najpiękniejsza z balu czy już inna? - rzucił retoryczne pytanie. Bez chwili zwłoki zaczął swą opowieść.
Jerzy słuchał przez otwarte drzwi, myjąc się w łazience. W momencie gdy dobiegł go śmiech Ola relacjonującego wielkie zdanie zaatakowanego przez Ogórka oficera: "Połkownika ot kabana nie otliczysz?", Jerzy spojrzał w lustro zdziwiony swoją twarzą: na ustach miał gorzki, nienawistny grymas, jakby nie mógł znieść beztroskiego śmiechu przyjaciela. Odczekał zakończenie dziwnej historii i uśmiechając się nie wyraźnie, oznajmił koledze, skąd właściwie wraca.
Olo bez słowa opuścił nogi na podłogę, jak w okresie wzmożonych nalotów na pierwszy
pidżamowych pasiakach, &lt;page nr=505&gt; pokwitował z żartobliwym współczuciem wymizerowany wygląd przyjaciela. - Wciąż najpiękniejsza z balu czy już inna? - rzucił retoryczne pytanie. Bez chwili zwłoki zaczął swą opowieść.<br>Jerzy słuchał przez otwarte drzwi, myjąc się w łazience. W momencie gdy dobiegł go śmiech Ola relacjonującego wielkie zdanie zaatakowanego przez Ogórka oficera: "Połkownika ot kabana nie otliczysz?", Jerzy spojrzał w lustro zdziwiony swoją twarzą: na ustach miał gorzki, nienawistny grymas, jakby nie mógł znieść beztroskiego śmiechu przyjaciela. Odczekał zakończenie dziwnej historii i uśmiechając się nie wyraźnie, oznajmił koledze, skąd właściwie wraca.<br>Olo bez słowa opuścił nogi na podłogę, jak w okresie wzmożonych nalotów na pierwszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!