Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
sytuacji w śląskich gimnazjach są podobne: 70 proc. uczniów zetknęło się z przemocą, 63 proc. z papierosami, 35 proc. - z alkoholem. Który dyrektor gimnazjum po lekturze tych raportów nie pomyśli z przerażeniem, że ma pod opieką bandę młodocianych wyrzutków? Że jego szkoła przypomina poprawczak, a zło czai się w każdym kącie?

Ewa Jałowy, rzeczniczka praw ucznia w lubuskim kuratorium i była nauczycielka, opowiada, jak dyrektor pewnego gimnazjum zarządził, aby uczniowie w czasie lekcji pełnili na korytarzach dyżury mające zapobiec wchodzeniu na teren szkoły chuliganów i dilerów narkotyków. - Cel słuszny, ale złamano prawo ucznia do edukacji - twierdzi Jałowy.

Bicie uczniów - wydawałoby się
sytuacji w śląskich gimnazjach są podobne: 70 proc. uczniów zetknęło się z przemocą, 63 proc. z papierosami, 35 proc. - z alkoholem. Który dyrektor gimnazjum po lekturze tych raportów nie pomyśli z przerażeniem, że ma pod opieką bandę młodocianych wyrzutków? Że jego szkoła przypomina poprawczak, a zło czai się w każdym kącie? <br><br>Ewa Jałowy, rzeczniczka praw ucznia w lubuskim kuratorium i była nauczycielka, opowiada, jak dyrektor pewnego gimnazjum zarządził, aby uczniowie w czasie lekcji pełnili na korytarzach dyżury mające zapobiec wchodzeniu na teren szkoły chuliganów i dilerów narkotyków. - Cel słuszny, ale złamano prawo ucznia do edukacji - twierdzi Jałowy. <br><br>Bicie uczniów - wydawałoby się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego