Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.22 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Stoi u mnie na drugim miejscu, zaraz po Tolkienie. Bo też i Ziemiomorze, archipelag wysp, to fantastyczna kraina porównywalna ze Śródziemiem Tolkiena. Wraz z bohaterem, młodym czarodziejem Gedem, czytelnik celebruje "rytuał przejścia". Cykl mądry, smutny, czasem gorzki... I przepięknie napisany.

"Był sobie raz na zawsze król" T.H. White'a
To kamień milowy fantasy. Tytułowy król to Artur Pendragon, ten, który wyrwał z kamienia miecz Ekskalibur, został władcą Brytanii i panem na zamku Kamelot, czyli nieśmiertelny mit arturiański. Książka White'a wchłonęła wszystkie wersje tego mitu.

Cykl "Kroniki Amberu" Rogera Zelazny'ego
Oparty na jednym genialnym pomyśle, będący feerią innych pomysłów, wspaniałych postaci i
Stoi u mnie na drugim miejscu, zaraz po Tolkienie. Bo też i Ziemiomorze, archipelag wysp, to fantastyczna kraina porównywalna ze Śródziemiem Tolkiena. Wraz z bohaterem, młodym czarodziejem Gedem, czytelnik celebruje "rytuał przejścia". Cykl mądry, smutny, czasem gorzki... I przepięknie napisany.<br><br>&lt;tit1&gt;"Był sobie raz na zawsze król" T.H. White'a&lt;/&gt;<br>To kamień milowy fantasy. Tytułowy król to Artur Pendragon, ten, który wyrwał z kamienia miecz Ekskalibur, został władcą Brytanii i panem na zamku Kamelot, czyli nieśmiertelny mit arturiański. Książka White'a wchłonęła wszystkie wersje tego mitu.<br><br>&lt;tit1&gt;Cykl "Kroniki Amberu" Rogera Zelazny'ego&lt;/&gt;<br>Oparty na jednym genialnym pomyśle, będący feerią innych pomysłów, wspaniałych postaci i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego