Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
z Trzeciego Świata mówią, że gdyby bogaci z Pierwszego byli hojni, biedy na świecie byłoby mniej.

Bogaci się bronią, że w biedne kraje wpompowali już dość pieniędzy, a skutek wciąż ten sam - jakby ktoś lał wodę w piach pustyni. Ze statystyki cytowanej przy okazji debaty ONZ można wyciągnąć ponury wniosek: karty już dawno zostały rozdane, a świat składa się głównie z krajów przegranych i tzw. doganiaczy, którzy próbują dosięgnąć nieliczną czołówkę państw wygranych.
Biedni i bogaci 20 proc. ludności z bogatych krajów dysponuje 86 proc. światowego dochodu, a 20 proc. ludzi z krajów biednych ma tylko 1 proc. światowego dochodu.

Z
z Trzeciego Świata mówią, że gdyby bogaci z Pierwszego byli hojni, biedy na świecie byłoby mniej. <br>&lt;gap&gt;<br>Bogaci się bronią, że w biedne kraje wpompowali już dość pieniędzy, a skutek wciąż ten sam - jakby ktoś lał wodę w piach pustyni. Ze statystyki cytowanej przy okazji debaty ONZ można wyciągnąć ponury wniosek: karty już dawno zostały rozdane, a świat składa się głównie z krajów przegranych i tzw. doganiaczy, którzy próbują dosięgnąć nieliczną czołówkę państw wygranych. <br> Biedni i bogaci 20 proc. ludności z bogatych krajów dysponuje 86 proc. światowego dochodu, a 20 proc. ludzi z krajów biednych ma tylko 1 proc. światowego dochodu.<br><br>Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego