Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ciężkiego więzienia, jeden post miesięcznie oraz twarde łoże i izolację w pokoju bez światła 28 czerwca każdego roku. Podobne kary wymierzono wszystkim niepełnoletnim zamachowcom. Dziewięciu oskarżonych uniewinniono, pięciu innych skazano na śmierć przez powieszenie. Wobec dwu z nich cesarz skorzystał z prawa łaski, na trzech wyrok wykonano.

Jak wspominał austriacki kat państwowy Alojzy Zajfrid, wszyscy do ostatniego momentu zachowywali się godnie. "Któryś z tej trójki, nie pamiętam który, powiedział mi: Proszę tylko, by pan nie męczył mnie długo. - Może pan być spokojny, zęby zjadłem w swoim zawodzie, nie potrwa to nawet sekundy".

2 grudnia 1914 r. konwój wiozący Principa oraz dwu
ciężkiego więzienia, jeden post miesięcznie oraz twarde łoże i izolację w pokoju bez światła 28 czerwca każdego roku. Podobne kary wymierzono wszystkim niepełnoletnim zamachowcom. Dziewięciu oskarżonych uniewinniono, pięciu innych skazano na śmierć przez powieszenie. Wobec dwu z nich cesarz skorzystał z prawa łaski, na trzech wyrok wykonano.<br><br>Jak wspominał austriacki kat państwowy Alojzy Zajfrid, wszyscy do ostatniego momentu zachowywali się godnie. "Któryś z tej trójki, nie pamiętam który, powiedział mi: Proszę tylko, by pan nie męczył mnie długo. - Może pan być spokojny, zęby zjadłem w swoim zawodzie, nie potrwa to nawet sekundy".<br><br>2 grudnia 1914 r. konwój wiozący Principa oraz dwu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego