Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
ma jej oduczyć. Myli się pewien tata ze znanej anegdoty, licząc na sukces pedagogiczny, kiedy to przyłapawszy swego czterolatka na tarmoszeniu w piaskownicy młodszego kolegi, wrzeszczy, wymierzając mu razy: już ja cię oduczę bić młodszych.
Dziecko bite zazwyczaj bije swoich rówieśników, bo ofiara zawsze marzy o tym, by stać się katem. Na tym też polega mechanizm tzw. fali w wojsku lub w grupach młodzieżowych. Fala nienawiści zawsze przesuwa się w dół. Najpierw jest się ofiarą, ale później - w nagrodę - można być oprawcą.
Jeśli bijemy swoje dzieci, musimy zdać sobie sprawę, że wychowujemy przyszłych katów.

Obiecanki, cacanki

Moja mama ciągle mi obiecuje
ma jej oduczyć. Myli się pewien tata ze znanej anegdoty, licząc na sukces pedagogiczny, kiedy to przyłapawszy swego czterolatka na tarmoszeniu w piaskownicy młodszego kolegi, wrzeszczy, wymierzając mu razy: już ja cię oduczę bić młodszych.<br> Dziecko bite zazwyczaj bije swoich rówieśników, bo ofiara zawsze marzy o tym, by stać się katem. Na tym też polega mechanizm tzw. fali w wojsku lub w grupach młodzieżowych. Fala nienawiści zawsze przesuwa się w dół. Najpierw jest się ofiarą, ale później - w nagrodę - można być oprawcą.<br>Jeśli bijemy swoje dzieci, musimy zdać sobie sprawę, że wychowujemy przyszłych katów.<br><br>&lt;tit&gt;Obiecanki, cacanki&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;Moja mama ciągle mi obiecuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego