Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 24
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wspomagane przez własne sołectwa. Zapewniał jednocześnie, że szkoły nie zostaną bez pomocy. Obiecywał, że wszystkie klasy I-IV pozostaną we własnych miejscowościach. Dojeżdżać natomiast będzie musiała część gimnazjalistów. Jeśli mieszkańcy którejś z wsi będą zabiegać, by w szkole pozostała kilkuosobowa klasa gimnazjalna, będą musieli na jej utrzymanie dopłacić z własnej kieszeni.
BZ



Nie przyniesiemy wstydu patronowi

- Prymas przyjeżdżał do nas na Bachledówkę na modlitewny wypoczynek. Lubił przebywać wśród górali. Zawsze rozmawiał prosto, nie wywyższał się. Lubił dzieci - powiedział "Tygodnikowi" szóstoklasista Janusz Jarosz z Czerwiennego. W piątek Szkoła Podstawowa nr 2 w Czerwiennem otrzymała imię Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.
Starsi mieszkańcy pamiętają
wspomagane przez własne sołectwa. Zapewniał jednocześnie, że szkoły nie zostaną bez pomocy. Obiecywał, że wszystkie klasy I-IV pozostaną we własnych miejscowościach. Dojeżdżać natomiast będzie musiała część gimnazjalistów. Jeśli mieszkańcy którejś z wsi będą zabiegać, by w szkole pozostała kilkuosobowa klasa gimnazjalna, będą musieli na jej utrzymanie dopłacić z własnej kieszeni.<br>&lt;au&gt;BZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nie przyniesiemy wstydu patronowi&lt;/tit&gt;<br><br>- Prymas przyjeżdżał do nas na Bachledówkę na modlitewny wypoczynek. Lubił przebywać wśród górali. Zawsze rozmawiał prosto, nie wywyższał się. Lubił dzieci - powiedział "Tygodnikowi" szóstoklasista Janusz Jarosz z Czerwiennego. W piątek Szkoła Podstawowa nr 2 w Czerwiennem otrzymała imię Prymasa Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.<br>Starsi mieszkańcy pamiętają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego