Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
Pośrednią Turnię i dochodzimy do Świnickiej Przełęczy. Stąd możliwość skrócenia trasy i zejścia czarnym szlakiem na Halę Gąsienicową (dość stromo).
Czerwone znaki wyprowadzają nas na zbocze Świnicy. Stromy stok (nachylenie do 4˙0), początkowo droga prowadzi ostrymi zakosami po osuwających się kamieniach, potem nieco obniża się i po gładkiej płycie (klamry!) dochodzi do skalnego żeberka, za którym przechodzimy na południową stronę stoku. Podchodzimy w stronę widocznego już szczytu, pokonujemy niewielki próg skalny - w tym miejscu pozostawiamy czerwone znaki, wiodące poniżej szczytu w stronę przełęczy Zawrat - i, już bez znaków, podchodzimy kilkanaście metrów w górę na wierzchołek Świnicy (2301 m).
Na północ
Pośrednią Turnię i dochodzimy do Świnickiej Przełęczy. Stąd możliwość skrócenia trasy i zejścia czarnym szlakiem na Halę Gąsienicową (dość stromo).<br> Czerwone znaki wyprowadzają nas na zbocze Świnicy. Stromy stok (nachylenie do 4˙0), początkowo droga prowadzi ostrymi zakosami po osuwających się kamieniach, potem nieco obniża się i po gładkiej płycie (klamry!) dochodzi do skalnego żeberka, za którym przechodzimy na południową stronę stoku. Podchodzimy w stronę widocznego już szczytu, pokonujemy niewielki próg skalny - w tym miejscu pozostawiamy czerwone znaki, wiodące poniżej szczytu w stronę przełęczy Zawrat - i, już bez znaków, podchodzimy kilkanaście metrów w górę na wierzchołek Świnicy (2301 m). <br> Na północ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego