Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przede wszystkim montaż końcowy i próby odbiorcze, wykonywano w zakładach.
Umowy przewidywały również możliwość otrzymania od zagranicznego partnera jedynie dokumentacji technicznej, na podstawie której rozpoczynano produkcję przyrządów.
Należy podkreślić, że umowy zawierane pomiędzy PZO z odpowiednimi departamentami MSWojsk na przyrządy, do których konieczne było sprowadzenie elementów z zagranicy, zawierały zawsze klauzule ściśle określające dopuszczalny import zespołów lub części. Miało to na celu zabezpieczenie maksymalnego udziału polskiego wykonawstwa. Najlepszym przykładem przestrzegania omówionej wyżej zasady mogą być ustalenia dokonane przed przystąpieniem do produkcji aparatów centralnych systemu PZO-Lev. Umowy przedstawicielskie zawarto z trzema francuskimi producentami.
Pierwszą umowę podpisano w lutym 1927 r. z
przede wszystkim montaż końcowy i próby odbiorcze, wykonywano w zakładach.<br>Umowy przewidywały również możliwość otrzymania od zagranicznego partnera jedynie dokumentacji technicznej, na podstawie której rozpoczynano produkcję przyrządów.<br>Należy podkreślić, że umowy zawierane pomiędzy PZO z odpowiednimi departamentami MSWojsk na przyrządy, do których konieczne było sprowadzenie elementów z zagranicy, zawierały zawsze klauzule ściśle określające dopuszczalny import zespołów lub części. Miało to na celu zabezpieczenie maksymalnego udziału polskiego wykonawstwa. Najlepszym przykładem przestrzegania omówionej wyżej zasady mogą być ustalenia dokonane przed przystąpieniem do produkcji aparatów centralnych systemu PZO-Lev. Umowy przedstawicielskie zawarto z trzema francuskimi producentami.<br>Pierwszą umowę podpisano w lutym 1927 r. z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego