Typ tekstu: Książka
Autor: Passent Daniel
Tytuł: Choroba dyplomatyczna
Rok: 2002
życie w mieście staje się przyjemne, a i ludzie zachowują się lepiej ( w "dobrych dzielnicach" nie widać stłuczonych latarni, połamanych ławek, zerwanych kwiatów, porzuconych na ulicy śmieci i odpadków.
Co jednak zrobić z osobami prywatnymi, które nie dbają o swoją zieleń i zamiast elegancko przystrzyżonego trawnika mają przed domem suche klepisko, które od pół roku nie dostało kropli wody? Gmina Providencia wydała zarządzenie, które pod groźbą kary administracyjnej zobowiązuje mieszkańców do dbania o zieleń przed ich posesjami. Większość mieszkańców Providencii stosuje się karnie do rozporządzenia burmistrza-pułkownika.
O zachodzie słońca, kiedy upał przestaje doskwierać, rozpoczyna się święta godzina podlewania. Młode służące
życie w mieście staje się przyjemne, a i ludzie zachowują się lepiej ( w "dobrych dzielnicach" nie widać stłuczonych latarni, połamanych ławek, zerwanych kwiatów, porzuconych na ulicy śmieci i odpadków.<br>Co jednak zrobić z osobami prywatnymi, które nie dbają o swoją zieleń i zamiast elegancko przystrzyżonego trawnika mają przed domem suche klepisko, które od pół roku nie dostało kropli wody? Gmina Providencia wydała zarządzenie, które pod groźbą kary administracyjnej zobowiązuje mieszkańców do dbania o zieleń przed ich posesjami. Większość mieszkańców Providencii stosuje się karnie do rozporządzenia burmistrza-pułkownika.<br>O zachodzie słońca, kiedy upał przestaje doskwierać, rozpoczyna się święta godzina podlewania. Młode służące
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego