Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
do nas pan Wacuś.
- I co nowego u Ptiszona? - zapytał ni stąd, ni zowąd. - Tak pytam, bo jeśli chodzi o spotkanie, to raczej nie teraz. Jesteśmy rozrywani towarzysko.
- Ciekawe - powiedziała najlepsza z żon - kto ich tak rwie?
- Wszyscy - powiedział stary Roszko, którego zagadnęliśmy o Wacusiów. - Robią furorę opowieścią o jakimś kocie. Szczegółów nie znam, bo mi nie chcieli powiedzieć. Z tego, co wiem, to kot sąsiadów czy coś takiego.
W sobotę urządziliśmy małe party. Zaprosiliśmy Roszków, Kazika z narzeczoną i Edzia Obsta. Wacusiowie wymówili się zakontraktowaną wcześniej kolacją w innym eleganckim gronie.
- A czy Ptiszon coś jeszcze zmalował? - zapytali przy okazji
do nas pan Wacuś.<br>- I co nowego u Ptiszona? - zapytał ni stąd, ni zowąd. - Tak pytam, bo jeśli chodzi o spotkanie, to raczej nie teraz. Jesteśmy rozrywani towarzysko.<br>- Ciekawe - powiedziała najlepsza z żon - kto ich tak rwie?<br>- Wszyscy - powiedział stary Roszko, którego zagadnęliśmy o Wacusiów. - Robią furorę opowieścią o jakimś kocie. Szczegółów nie znam, bo mi nie chcieli powiedzieć. Z tego, co wiem, to kot sąsiadów czy coś takiego.<br>W sobotę urządziliśmy małe party. Zaprosiliśmy Roszków, Kazika z narzeczoną i Edzia Obsta. Wacusiowie wymówili się zakontraktowaną wcześniej kolacją w innym eleganckim gronie.<br>- A czy Ptiszon coś jeszcze zmalował? - zapytali przy okazji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego