Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
siedzi na werandzie daczy i słucha wściekle zagłuszanego Głosu Ameryki. Sekretarz generalny KC KPZR Ziuganow z trybuny mauzoleum na placu Czerwonym pozdrawia kolumny robotników, chłopów i inteligencji pracującej. Dwaj wiecznie skłóceni ze sobą liberalni ekonomiści i reformatorzy Jegor Gajdar i Grigorij Jawlinski w waciakach zgodnie piłują pień drzewa gdzieś za kołem podbiegunowym. A mer Moskwy Jurij Łużkow, który w centrum Moskwy odbudował świątynię Chrystusa Zbawiciela wysadzoną w 1932 r. na rozkaz Stalina, przez telefon tłumaczy jakiemuś brygadziście, by używał trotylu, skoro dynamit jest za słaby i domaga się, by na zbliżającą się rocznicę rewolucji z powrotem był w tym miejscu basen.
Czasy
siedzi na werandzie daczy i słucha wściekle zagłuszanego Głosu Ameryki. Sekretarz generalny KC KPZR Ziuganow z trybuny mauzoleum na placu Czerwonym pozdrawia kolumny robotników, chłopów i inteligencji pracującej. Dwaj wiecznie skłóceni ze sobą liberalni ekonomiści i reformatorzy Jegor Gajdar i Grigorij Jawlinski w waciakach zgodnie piłują pień drzewa gdzieś za kołem podbiegunowym. A mer Moskwy Jurij Łużkow, który w centrum Moskwy odbudował świątynię Chrystusa Zbawiciela wysadzoną w 1932 r. na rozkaz Stalina, przez telefon tłumaczy jakiemuś brygadziście, by używał trotylu, skoro dynamit jest za słaby i domaga się, by na zbliżającą się rocznicę rewolucji z powrotem był w tym miejscu basen.<br>Czasy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!