Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Patryka

Zielone piwo ze szmaragdowej wyspy dotarło do wiosennej polski

Nikt do końca nie wie, skąd nad Wisłą tak duże zamiłowanie do cudzych świąt i zabaw. Socjologowie przyczyn tego zjawiska upatrują w upodobaniu Polaków do nowości, adaptowania tego co nieznane.
Przez ostatnie kilka lat ważniejsze od rodzimych tradycji stały się komercyjne propozycje zachodnich kultur. To że w innych krajach obchodzone jest jakieś święto, zdaje się być wystarczającym powodem celebrowania go również w Polsce. Walentynki, Halloween, czy Beaujolais Nouveau stały się dużo popularniejsze niż Dzień św. Jana czy Zielone Świątki.
Z wielu chętnie przejmowanych przez nas anglosaskich świąt, tylko Dzień św. Patryka
Patryka&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zielone piwo ze szmaragdowej wyspy dotarło do wiosennej polski&lt;/&gt;<br><br>Nikt do końca nie wie, skąd nad Wisłą tak duże zamiłowanie do cudzych świąt i zabaw. Socjologowie przyczyn tego zjawiska upatrują w upodobaniu Polaków do nowości, adaptowania tego co nieznane.<br>Przez ostatnie kilka lat ważniejsze od rodzimych tradycji stały się komercyjne propozycje zachodnich kultur. To że w innych krajach obchodzone jest jakieś święto, zdaje się być wystarczającym powodem celebrowania go również w Polsce. Walentynki, Halloween, czy Beaujolais Nouveau stały się dużo popularniejsze niż Dzień św. Jana czy Zielone Świątki.<br>Z wielu chętnie przejmowanych przez nas anglosaskich świąt, tylko Dzień św. Patryka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego