Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
i głębsze podłoże, wynikające ze sposobu wychowania i kształcenia kobiet, funkcjonującego modelu matki-Polki, zajmującej, w niektórych przynajmniej obszarach, porównywalną z mężczyzną pozycję. Trzeba podkreślić, że sytuacja ta jest relatywnie tylko lepsza niż w Europie. Niemniej, jak wskazują międzynarodowe badania socjologiczne, pozycja kobiety jest trwałą cechą wyróżniającą polskie społeczeństwo.

((...))

Sytuacja komplikuje się jednak, jeśli przedmiotem analizy uczynimy pracę zawodową, ponieważ trudności pogodzenia określonych ról społecznych w środowisku pracy i w domu są, w największej mierze, problemami kobiet. Świadczą o tym wysokie wskaźniki samobójstw wśród kobiet pracujących, w niektórych zwłaszcza kategoriach społeczno-zawodowych.

Rozważając rozkład samobójstw zależnie od aktywności zawodowej polskiej populacji
i głębsze podłoże, wynikające ze sposobu wychowania i kształcenia kobiet, funkcjonującego modelu matki-Polki, zajmującej, w niektórych przynajmniej obszarach, porównywalną z mężczyzną pozycję. Trzeba podkreślić, że sytuacja ta jest relatywnie tylko lepsza niż w Europie. Niemniej, jak wskazują międzynarodowe badania socjologiczne, pozycja kobiety jest trwałą cechą wyróżniającą polskie społeczeństwo.<br><br>((...)) <br><br>Sytuacja komplikuje się jednak, jeśli przedmiotem analizy uczynimy pracę zawodową, ponieważ trudności pogodzenia określonych ról społecznych w środowisku pracy i w domu są, w największej mierze, problemami kobiet. Świadczą o tym wysokie wskaźniki samobójstw wśród kobiet pracujących, w niektórych zwłaszcza kategoriach społeczno-zawodowych.<br><br>Rozważając rozkład samobójstw zależnie od aktywności zawodowej polskiej populacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego