Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
kultury wykazując, że jest ona produktem współżycia ludzi. Podkreśla się tu więc przede wszystkim opozycję natury i kultury, starając się uchwycić moment i przyczyny przejścia od jednego stanu do drugiego. Cały czas mówi się tu przy tym o kulturze ludzkiej w ogóle, a więc o jednej kulturze.
Definicje strukturalistyczne natomiast koncentrują się na wyjaśnieniu całościowego charakteru poszczególnych, różnych kultur, chodzi tu o wykazanie wewnętrznego powiązania wielu aspektów życia danej kultury, wykazując jej jednorodność, a zarazem przeciwstawiając ją innym kulturom. Nie mówi się więc o kulturze w ogóle, a raczej o partykularnej, określonej kulturze lub typie kultur różnych od innych.
W pracach
kultury wykazując, że jest ona produktem współżycia ludzi. &lt;page nr=49&gt; Podkreśla się tu więc przede wszystkim opozycję natury i kultury, starając się uchwycić moment i przyczyny przejścia od jednego stanu do drugiego. Cały czas mówi się tu przy tym o kulturze ludzkiej w ogóle, a więc o jednej kulturze.<br>Definicje strukturalistyczne natomiast koncentrują się na wyjaśnieniu całościowego charakteru poszczególnych, różnych kultur, chodzi tu o wykazanie wewnętrznego powiązania wielu aspektów życia danej kultury, wykazując jej jednorodność, a zarazem przeciwstawiając ją innym kulturom. Nie mówi się więc o kulturze w ogóle, a raczej o partykularnej, określonej kulturze lub typie kultur różnych od innych.<br>W pracach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego