Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
150-175 mililitrową filiżankę wody.
Najlepiej użyć filiżanek fajansowych lub kamionkowych, podgrzanych bezpośrednio przed nalaniem napoju, inne rodzaje (szklane czy porcelanowe) słabo trzymają ciepło.

Cynamon i goździki

Do kawy można dodać cynamon, goździki, wanilię, skórkę pomarańczową czy kakao. Można podać ją z odrobiną rumu lub też zaproponować gościom (podany oddzielnie!) koniak.
Protokół dyplomatyczny podpowiada, iż kawa po obiedzie bądź przyjęciu jest znakiem, że przyjęcie się skończyło i za kilkanaście minut goście powinni zacząć się żegnać.

Kawa po węgiersku

Na koniec jeszcze dwa niekonwencjonalne sposoby picia kawy. Pierwszy pochodzi z budapesztańskich kawiarni. Jest to zalecenie, aby pić ulubiony napój małymi łyczkami, każdy
150-175 mililitrową filiżankę wody.<br>Najlepiej użyć filiżanek fajansowych lub kamionkowych, podgrzanych bezpośrednio przed nalaniem napoju, inne rodzaje (szklane czy porcelanowe) słabo trzymają ciepło.<br><br>&lt;tit&gt;Cynamon i goździki&lt;/&gt;<br><br>Do kawy można dodać cynamon, goździki, wanilię, skórkę pomarańczową czy kakao. Można podać ją z odrobiną rumu lub też zaproponować gościom (podany oddzielnie!) koniak.<br>Protokół dyplomatyczny podpowiada, iż kawa po obiedzie bądź przyjęciu jest znakiem, że przyjęcie się skończyło i za kilkanaście minut goście powinni zacząć się żegnać.<br><br>&lt;tit&gt;Kawa po węgiersku&lt;/&gt;<br><br>Na koniec jeszcze dwa niekonwencjonalne sposoby picia kawy. Pierwszy pochodzi z budapesztańskich kawiarni. Jest to zalecenie, aby pić ulubiony napój małymi łyczkami, każdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego