Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
Alkohol staje się podstawowym środkiem uzyskiwania ulgi - jest niezbędny, ponieważ pozwala mniej cierpieć i stwarza nadzieję na uzyskanie, choćby na krótki czas, pozytywnych przeżyć.
Cierpienie jest zbyt duże, by można sobie było wyobrazić, że da się znieść je bez alkoholu. Coraz silniejsze staje się więc subiektywne przekonanie, że "picie jest konieczne" i "przerwa w piciu musi się skończyć".
Coraz częściej uczucia alkoholika oscylują między biegunami cierpienia i ulgi, lęku i uspokojenia, przygnębienia i pobudzenia.
Utrwala się w efekcie nastawienie na bezpośrednie i zamierzone manipulowanie własnymi uczuciami za pomocą alkoholu.Błędne koło
Włodek: Wiem, jak bardzo było mi przykro, kiedy zbierała się
Alkohol staje się podstawowym środkiem uzyskiwania ulgi - jest niezbędny, ponieważ pozwala mniej cierpieć i stwarza nadzieję na uzyskanie, choćby na krótki czas, pozytywnych przeżyć.<br> Cierpienie jest zbyt duże, by można sobie było wyobrazić, że da się znieść je bez alkoholu. Coraz silniejsze staje się więc subiektywne przekonanie, że "picie jest konieczne" i "przerwa w piciu musi się skończyć".<br> Coraz częściej uczucia alkoholika oscylują między biegunami cierpienia i ulgi, lęku i uspokojenia, przygnębienia i pobudzenia.<br> Utrwala się w efekcie nastawienie na bezpośrednie i zamierzone manipulowanie własnymi uczuciami za pomocą alkoholu.&lt;/&gt;<br><br><br><br>Błędne koło <br>&lt;who2&gt;Włodek: Wiem, jak bardzo było mi przykro, kiedy zbierała się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!