Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
gładkie przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Stosuje się j przy nieżytach i wrzodach dwunastnicy, nerwicach wegetatywnych orz stanach wyczerpania fizycznego i nerwowego.
STOSOWANA ZEWNĘTRZNIE
Jako okłady i kompresy arnika jest środkiem dezynfekującym, ścigającym, gojącym i rozmiękczającym. Regeneruje tkanki i łagodzi bóle oraz obrzęki spowodowane lekkim zranieniem, stłuczeniem, zbiegiem chirurgicznym i kontuzja. Leczy siniaki, opuchlizny i inne urazy, gdy nastąpiły wysięki do miękkich tkanek. Nie należy jej stosować na otwarte rany i oparzenia III stopnia. Kwiaty arniki warto dodać do kąpieli ziołowych. Nalewka jest środkiem pielęgnującym włosy.

BABKA LANCETOWATA
Plantago lanceolata L.)
Ziele babki ma słaby zapach, w smaku jest cierpkie, gorzkie
gładkie przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Stosuje się j przy nieżytach i wrzodach dwunastnicy, nerwicach wegetatywnych orz stanach wyczerpania fizycznego i nerwowego.<br>&lt;tit&gt;STOSOWANA ZEWNĘTRZNIE&lt;/&gt;<br>Jako okłady i kompresy arnika jest środkiem dezynfekującym, ścigającym, gojącym i rozmiękczającym. Regeneruje tkanki i łagodzi bóle oraz obrzęki spowodowane lekkim zranieniem, stłuczeniem, zbiegiem chirurgicznym i kontuzja. Leczy siniaki, opuchlizny i inne urazy, gdy nastąpiły wysięki do miękkich tkanek. Nie należy jej stosować na otwarte rany i oparzenia III stopnia. Kwiaty arniki warto dodać do kąpieli ziołowych. Nalewka jest środkiem pielęgnującym włosy.<br><br>&lt;tit&gt;BABKA LANCETOWATA&lt;/&gt;<br>Plantago lanceolata L.)<br>Ziele babki ma słaby zapach, w smaku jest cierpkie, gorzkie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego