Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
pozostające na terenach walk są groźne dla ludności cywilnej. Dlatego coraz więcej krajów (już 139) podpisuje konwencję ottawską, zabraniającą używania tego rodzaju broni.
Stany Zjednoczone zamierzają dołączyć do grona tych państw w 2006 roku. Wcześniej jednak chcą uzyskać przy współpracy US National Academy of Sciences alternatywną broń, która spełniałaby warunki konwencji i mogła na polu walki zastąpić miny przeciwpiechotne.
George Bugliarello, pracownik Politechniki w Nowym Jorku i przewodniczący komitetu US National Academy of Sciences, twierdzi, że jego zespół skonstruował broń odróżniającą wojsko od ludności cywilnej.
"Inteligentna" mina nie eksploduje w chwili, gdy ktoś na niej stanie, tylko przesyła sygnał do osoby
pozostające na terenach walk są groźne dla ludności cywilnej. Dlatego coraz więcej krajów (już 139) podpisuje konwencję ottawską, zabraniającą używania tego rodzaju broni.<br>Stany Zjednoczone zamierzają dołączyć do grona tych państw w 2006 roku. Wcześniej jednak chcą uzyskać przy współpracy US National Academy of Sciences alternatywną broń, która spełniałaby warunki konwencji i mogła na polu walki zastąpić miny przeciwpiechotne.<br>George Bugliarello, pracownik Politechniki w Nowym Jorku i przewodniczący komitetu US National Academy of Sciences, twierdzi, że jego zespół skonstruował broń odróżniającą wojsko od ludności cywilnej.<br>"Inteligentna" mina nie eksploduje w chwili, gdy ktoś na niej stanie, tylko przesyła sygnał do osoby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego