Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
E (tabl. 15.10). Efekty cieniowania w obszarach E i F nie odgrywają istotnej roli z punktu widzenia warunków widoczności. W tych bowiem sektorach widoczność jest ograniczona przez nadwozie koparki, a nie przez nieprzezroczyste elementy kabiny. W sektorze widzenia do przodu wymagana jest widoczność klasy I.
Odpowiada ona widzeniu otoczenia koparki przed maszyną przez operatora, który nie musi w tym celu wykonywać żadnych ruchów głową i tułowiem. W przypadku dużych koparek gąsienicowych, w sektorze widzenia do przodu wymagana jest widoczność kategorii II.
W bocznych polach widzenia do przodu i do tyłu, z lewej strony koparki wymagana jest widoczność kategorii II. Odpowiada
E (tabl. 15.10). Efekty cieniowania w obszarach E i F nie odgrywają istotnej roli z punktu widzenia warunków widoczności. W tych bowiem sektorach widoczność jest ograniczona przez nadwozie koparki, a nie przez nieprzezroczyste elementy kabiny. W sektorze widzenia do przodu wymagana jest widoczność klasy I.<br>Odpowiada ona widzeniu otoczenia koparki przed maszyną przez operatora, który nie musi w tym celu wykonywać żadnych ruchów głową i tułowiem. W przypadku dużych koparek gąsienicowych, w sektorze widzenia do przodu wymagana jest widoczność kategorii II.<br>W bocznych polach widzenia do przodu i do tyłu, z lewej strony koparki wymagana jest widoczność kategorii II. Odpowiada
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego