Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Problemy
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
sterowania nosi nazwę punktowego. Znajduje on zastosowanie głównie w wiertarkach.
Istniejące układy sterowania numerycznego pozwalają na ruch narzędzia wzdłuż kilku osi, dając możliwość obróbki najbardziej skomplikowanych detali.
W przypadkach obróbki kształtowej uzyskanie właściwego toru narzędzia jest - przy sterowaniu ręcznym - praktycznie niemożliwe. Obróbka taka na kopiarce wymaga żmudnego i kosztownego przygotowania kopiałów. W tych warunkach nie zastąpiona jest obrabiarka sterowana numerycznie. Przykład takiego rozwiązania stanowi zastosowanie w elbląskim ZAMECH krajowych frezarek FEA 63 N (układ sterowania ciągłego w 3 osiach - NUMEROBLOK), używanych do frezowania łopatek turbin.
Zadanie układu sterującego nie ogranicza się tylko do nadania narzędziu właściwości toru ruchu. Steruje on również
sterowania nosi nazwę punktowego. Znajduje on zastosowanie głównie w wiertarkach.<br> Istniejące układy sterowania numerycznego pozwalają na ruch narzędzia wzdłuż kilku osi, dając możliwość obróbki najbardziej skomplikowanych detali. <br> W przypadkach obróbki kształtowej uzyskanie właściwego toru narzędzia jest - przy sterowaniu ręcznym - praktycznie niemożliwe. Obróbka taka na kopiarce wymaga żmudnego i kosztownego przygotowania kopiałów. W tych warunkach nie zastąpiona jest obrabiarka sterowana numerycznie. Przykład takiego rozwiązania stanowi zastosowanie w elbląskim ZAMECH krajowych frezarek FEA 63 N (układ sterowania ciągłego w 3 osiach - NUMEROBLOK), używanych do frezowania łopatek turbin. <br> Zadanie układu sterującego nie ogranicza się tylko do nadania narzędziu właściwości toru ruchu. Steruje on również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego