Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
lekarz (w porównaniu z 5,5% "legalnych" konsumentów), a blisko 5% (w porównaniu z 1,4% u "legalnych") lekarz zalecił ograniczenie spożycia alkoholu. Nawiasem mówiąc, konsumenci nielegalnego alkoholu częściej także palą - 53,9% w porównaniu z 42,5% "legalnych".


Kolejna cecha różniąca konsumentów "legalnych" i "nielegalnych" to większe ryzyko wystąpienia korelatów nadmiernego spożycia alkoholu. W ciągu roku poprzedzającego badanie 5,9% klientów czarnego rynku kierowało samochodem pod wpływem alkoholu (wśród zaopatrujących się w alkohol w legalnych punktach sprzedaży - 2,0%), a 22,0% piło alkohol w pracy (wśród zaopatrujących się w alkohol w legalnych punktach sprzedaży ?6,6%).


W rodzinach niemal
lekarz (w porównaniu z 5,5% "legalnych" konsumentów), a blisko 5% (w porównaniu z 1,4% u "legalnych") lekarz zalecił ograniczenie spożycia alkoholu. Nawiasem mówiąc, konsumenci nielegalnego alkoholu częściej także palą - 53,9% w porównaniu z 42,5% "legalnych".<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br><br>Kolejna cecha różniąca konsumentów "legalnych" i "nielegalnych" to większe ryzyko wystąpienia korelatów nadmiernego spożycia alkoholu. W ciągu roku poprzedzającego badanie 5,9% klientów czarnego rynku kierowało samochodem pod wpływem alkoholu (wśród zaopatrujących się w alkohol w legalnych punktach sprzedaży - 2,0%), a 22,0% piło alkohol w pracy (wśród zaopatrujących się w alkohol w legalnych punktach sprzedaży ?6,6%). <br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br><br>W rodzinach niemal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego