Typ tekstu: Książka
Autor: Godlewski Stanisław
Tytuł: Vademecum myśliwego
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1955
więcej) kozioł nasadza od grudnia, a wyciera na początku kwietnia, zrzuca zaś w październiku.
Jako kozły łowne uznaje się regularne szóstaki (lub ósmaki, dziesiątaki) w II klasie wieku, o porożu rozwiniętym powyżej przeciętnej dla danego regionu.
Zaleca się, aby rogaczy łownych nie strzelać przed rują.
W 6-7 roku życia kozioł osiąga największą masę i nasadza najmocniejsze parostki. Poroże kozła w tym wieku ma w zasadzie kształt mocnego szóstaka, tyki gęsto i grubo uperlone, odnogi silne i dobrze wytarte, róże duże i szerokie. W wieku pełnego rozkwitu kozioł buduje czasami nawet poroże ósmaka lub dziesiątaka.

Po okresie szczytowego rozwoju następuje okres
więcej) kozioł nasadza od grudnia, a wyciera na początku kwietnia, zrzuca zaś w październiku.<br>Jako kozły łowne uznaje się regularne &lt;orig&gt;szóstaki&lt;/&gt; (lub &lt;orig&gt;ósmaki&lt;/&gt;, &lt;orig&gt;dziesiątaki&lt;/&gt;) w II klasie wieku, o porożu rozwiniętym powyżej przeciętnej dla danego regionu.<br>Zaleca się, aby rogaczy łownych nie strzelać przed rują.<br>W 6-7 roku życia kozioł osiąga największą masę i nasadza najmocniejsze parostki. Poroże kozła w tym wieku ma w zasadzie kształt mocnego &lt;orig&gt;szóstaka&lt;/&gt;, tyki gęsto i grubo &lt;orig&gt;uperlone&lt;/&gt;, odnogi silne i dobrze wytarte, róże duże i szerokie. W wieku pełnego rozkwitu kozioł buduje czasami nawet poroże &lt;orig&gt;ósmaka&lt;/&gt; lub &lt;orig&gt;dziesiątaka&lt;/&gt;.<br><br>Po okresie szczytowego rozwoju następuje okres
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego