Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
dość rzadka roślin o pięknych pomarańczowych i złocistożółtych kwitach, do celów leczniczych wykorzystuje się kwiaty, liście i korzeń. Ponieważ jest rośliną trujc, można ją stosować wewnętrznie tylko pod nadzorem lekarz i w silnie rozcieńczonej posti. Jest często stosowanym lekiem homeopatycznym.
Dzika arnika jest pod ochroną.
STOSOWANA WEWNĘTRZNIE
Arnika pobudza układ krążenia i podnosi nieznacznie wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Stosuje się j przy nieżytach i wrzodach dwunastnicy, nerwicach wegetatywnych orz stanach wyczerpania fizycznego i nerwowego.
STOSOWANA ZEWNĘTRZNIE
Jako okłady i kompresy arnika jest środkiem dezynfekującym, ścigającym, gojącym i rozmiękczającym. Regeneruje tkanki
dość rzadka roślin o pięknych pomarańczowych i złocistożółtych kwitach, do celów leczniczych wykorzystuje się kwiaty, liście i korzeń. Ponieważ jest rośliną trujc, można ją stosować wewnętrznie tylko pod nadzorem lekarz i w silnie rozcieńczonej posti. Jest często stosowanym lekiem homeopatycznym.<br>Dzika arnika jest pod ochroną.<br>STOSOWANA WEWNĘTRZNIE<br>Arnika pobudza układ krążenia i podnosi nieznacznie wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Stosuje się j przy nieżytach i wrzodach dwunastnicy, nerwicach wegetatywnych orz stanach wyczerpania fizycznego i nerwowego.<br>STOSOWANA ZEWNĘTRZNIE<br>Jako okłady i kompresy arnika jest środkiem dezynfekującym, ścigającym, gojącym i rozmiękczającym. Regeneruje tkanki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego