Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
Osoba B:
- Zgadzam się z tobą, że ubrałam dziś Mariusza zbyt grubo. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę - zaraz go przebiorę. Natomiast nie podoba mi się forma, w jakiej się do mnie zwracasz. Nie chcę, abyś do mnie mówił w ten sposób.

Czasem - na przykład w relacjach z bliskimi - osoba krytykowana może zechcieć wyjaśnić osobie krytykującej swój sposób przeżywania tej sytuacji, odwołując się do własnych uczuć. Na przykład:

- Jest mi nieprzyjemnie, gdy mówisz do mnie w ten sposób. Robi mi się przykro, a jednocześnie ogarnia mnie złość.

Może też wskazać sposób, w jaki pragnie być traktowana:

- Jeżeli nie podoba ci się
Osoba B: <br>- Zgadzam się z tobą, że ubrałam dziś Mariusza zbyt grubo. Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę - zaraz go przebiorę. Natomiast nie podoba mi się forma, w jakiej się do mnie zwracasz. Nie chcę, abyś do mnie mówił w ten sposób.<br><br>Czasem - na przykład w relacjach z bliskimi - osoba krytykowana może zechcieć wyjaśnić osobie krytykującej swój sposób przeżywania tej sytuacji, odwołując się do własnych uczuć. Na przykład:<br><br>- Jest mi nieprzyjemnie, gdy mówisz do mnie w ten sposób. Robi mi się przykro, a jednocześnie ogarnia mnie złość.<br><br>Może też wskazać sposób, w jaki pragnie być traktowana:<br><br>- Jeżeli nie podoba ci się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego