Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
żądania od nich umacniania demokracji, oświaty i kultury. Najtrwalszym jest podkreślanie związku mediów ze zjawiskami negatywnymi - wiązanie medialnych portretów zbrodni, seksu i przemocy z postrzeganym wzrostem brutalizacji życia społecznego. Także nowe zjawiska, np. terroryzm, są łączone z nierozważnym działaniem mediów. Jednocześnie media, a zwłaszcza telewizja, są nadal uznawane za forum krzewienia pokojowych i uniwersalnych zasad etycznych w umysłach ludzi.

PODSTAWOWE RÓŻNICE UJĘĆ TEORETYCZNYCH
Działanie i oddziaływanie mediów jest tak złożone i wielopłaszczyznowe, że wręcz narzuca przyjęcie różnych perspektyw i stanowisk teoretycznych. W sferze teorii relacji pomiędzy mediami a społeczeństwem można wyróżnić dwie osie orientacji (spojrzeń) badawczych.




Pierwsza oś oddziela "mediocentryczność" od
żądania od nich umacniania demokracji, oświaty i kultury. Najtrwalszym jest podkreślanie związku mediów ze zjawiskami negatywnymi - wiązanie medialnych portretów zbrodni, seksu i przemocy z postrzeganym wzrostem brutalizacji życia społecznego. Także nowe zjawiska, np. terroryzm, są łączone z nierozważnym działaniem mediów. Jednocześnie media, a zwłaszcza telewizja, są nadal uznawane za forum krzewienia pokojowych i uniwersalnych zasad etycznych w umysłach ludzi.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;PODSTAWOWE RÓŻNICE UJĘĆ TEORETYCZNYCH&lt;/&gt; <br>Działanie i oddziaływanie mediów jest tak złożone i wielopłaszczyznowe, że wręcz narzuca przyjęcie różnych perspektyw i stanowisk teoretycznych. W sferze teorii relacji pomiędzy mediami a społeczeństwem można wyróżnić dwie osie orientacji (spojrzeń) badawczych.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br><br>Pierwsza oś oddziela "mediocentryczność" od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego