Typ tekstu: Książka
Autor: Pawlik Leon
Tytuł: Ankara
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
jedynie sierżant Jendruszko marzył o wygraniu biegu na sprawdzianie fizycznym. Kapitan Kosiński notował, podporucznikom wiotczały powieki i opadały głowy.
- Są to postępowe tradycje orężne, tradycje walk narodowowyzwoleńczych, toczonych w kraju i na obczyźnie "za wolność waszą i naszą". Są to tradycje ruchu rewolucyjnego, w którym wyrastały szlachetne sylwetki rewolucjonistów oraz kształtował się wzór ideowego i ofiarnego bojownika o dobro ludzi pracy, o realizację humanistycznych ideałów wyzwolenia społecznego. Są pytania? Nie widzę, przerwa na papierosa - zakończył wykładowca. Zaszurali odstawianymi krzesłami, wychodzili na korytarz, otaczając popielniczki stojące na cienkich nóżkach.
Major z Warszawy zniknął w pokoju majora Zborskiego, co zapowiadało długą przerwę. Otwarły się
jedynie sierżant Jendruszko marzył o wygraniu biegu na sprawdzianie fizycznym. Kapitan Kosiński notował, podporucznikom wiotczały powieki i opadały głowy.<br>- Są to postępowe tradycje orężne, tradycje walk narodowowyzwoleńczych, toczonych w kraju i na obczyźnie "za wolność waszą i naszą". Są to tradycje ruchu rewolucyjnego, w którym wyrastały szlachetne sylwetki rewolucjonistów oraz kształtował się wzór ideowego i ofiarnego bojownika o dobro ludzi pracy, o realizację humanistycznych ideałów wyzwolenia społecznego. Są pytania? Nie widzę, przerwa na papierosa - zakończył wykładowca. Zaszurali odstawianymi krzesłami, wychodzili na korytarz, otaczając popielniczki stojące na cienkich nóżkach.<br>Major z Warszawy zniknął w pokoju majora Zborskiego, co zapowiadało długą przerwę. Otwarły się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego