Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Orzecznictwo Sądu Najwyższego
Kodeks pracy
do art. 65 §1 i 108
1. Niestawienie się pracownika do pracy w ciągu 5 dni bez zawiadomienia zakładu pracy we właściwym terminie o przyczynie nieobecności, stanowi porzucenie pracy i powoduje automatyczne wygaśnięcie stosunku pracy bez potrzeby składania oświadczenia woli przez którąkolwiek ze stron, a nawet wbrew ich woli.
2. Zakład pracy może później ponownie zawrzeć z pracownikiem umowę o pracę, mając jednak na względzie skutki, jakie przepisy prawa łączą z porzuceniem pracy (m. in. zatrudnienie za wynagrodzeniem o 2 grupy niższym).
3. Zakład pracy może w uzasadnionych przypadkach dokonać wypowiedzenia pracownikowi
Orzecznictwo Sądu Najwyższego&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit1&gt;Kodeks pracy<br>do art. 65 §1 i 108&lt;/tit1&gt;<br> 1. &lt;hi rend="italic"&gt;Niestawienie się pracownika do pracy w ciągu 5 dni bez zawiadomienia zakładu pracy we właściwym terminie o przyczynie nieobecności, stanowi porzucenie pracy i powoduje automatyczne wygaśnięcie stosunku pracy bez potrzeby składania oświadczenia woli przez którąkolwiek ze stron, a nawet wbrew ich woli. <br> 2. Zakład pracy może później ponownie zawrzeć z pracownikiem umowę o pracę, mając jednak na względzie skutki, jakie przepisy prawa łączą z porzuceniem pracy (m. in. zatrudnienie za wynagrodzeniem o 2 grupy niższym). <br> 3. Zakład pracy może w uzasadnionych przypadkach dokonać wypowiedzenia pracownikowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego