Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
rewolucjonistą, ale chce się awanturować o rzeczy dobre. Kiedyś powiedział, że chciałby - i to jego największe marzenie - aby kiedyś kogoś trafił szlag w czasie lektury felietonu Waldorffa akurat jego atakującego bądź krytykującego.

I taki Jerzy Waldorff pojawił się przed już też wielu laty na szpaltach "Polityki" - i rozrabia na nich, ku uciesze czytelników, do dzisiaj.

Rozrabia - wyglądając na szacownego i podeszłego wiekiem trzydziestolatka. No i ten Waldorff ma lat siedemdziesiąt! Kto by się tego spodziewał? Najmniej - on sam.


MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

PISKLĘTA

JERZY WALDORFF

POPISY szkół artystycznych mają całkiem szczególną atmosferę pełną tkliwego ciepła, wymoszczoną rodzinną serdecznością, wonną zapachem mleka, a
rewolucjonistą, ale chce się awanturować o rzeczy dobre. Kiedyś powiedział, że chciałby - i to jego największe marzenie - aby kiedyś kogoś trafił szlag w czasie lektury felietonu Waldorffa akurat jego atakującego bądź krytykującego.<br><br>I taki Jerzy Waldorff pojawił się przed już też wielu laty na szpaltach "Polityki" - i rozrabia na nich, ku uciesze czytelników, do dzisiaj.<br><br>Rozrabia - wyglądając na szacownego i podeszłego wiekiem trzydziestolatka. No i ten Waldorff ma lat siedemdziesiąt! Kto by się tego spodziewał? Najmniej - on sam.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;PISKLĘTA&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;JERZY WALDORFF&lt;/&gt;<br><br> POPISY szkół artystycznych mają całkiem szczególną atmosferę pełną tkliwego ciepła, wymoszczoną rodzinną serdecznością, wonną zapachem mleka, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego