Typ tekstu: Książka
Autor: Tulli Magdalena
Tytuł: W czerwieni
Rok: 1998
orzekał w cukierni Korellego ten i ów doświadczony czytelnik gazet. - Byłaby starsza.
- Jest starsza - odpowiadał zza stołu bilardowego prefekt policji, uśmiechając się pod wąsem.
- Czy to prawda, co tu o niej piszą? - wołali do Raucha od stolików bywalcy cukierni Korellego, wymachując płachtą gazety. Rauch krzywił się, jakby pośród ascetycznego stukotu kul bilardowych posłyszał nagle morskie bałwany, uliczne głośniki Ludwiga Neumanna albo dudnienie kufli z grubego szkła.
- Prawda jest oszustwem, panowie - odpowiadał cierpko. - Jestem dyrektorem teatru, uczciwie sprzedaję bilety na przedstawienia.
Nazajutrz Natalie Zughoff zauważyła obok lustra w garderobie ową wszystkowiedzącą gazetę. Po niemiecku czytała z trudem, ale dobrnęła do końca notki
orzekał w cukierni Korellego ten i ów doświadczony czytelnik gazet. - Byłaby starsza.<br>- Jest starsza - odpowiadał zza stołu bilardowego prefekt policji, uśmiechając się pod wąsem.<br>- Czy to prawda, co tu o niej piszą? - wołali do Raucha od stolików bywalcy cukierni Korellego, wymachując płachtą gazety. Rauch krzywił się, jakby pośród ascetycznego stukotu kul bilardowych posłyszał nagle morskie bałwany, uliczne głośniki Ludwiga Neumanna albo dudnienie kufli z grubego szkła.<br>- Prawda jest oszustwem, panowie - odpowiadał cierpko. - Jestem dyrektorem teatru, uczciwie sprzedaję bilety na przedstawienia.<br>Nazajutrz Natalie Zughoff zauważyła obok lustra w garderobie ową wszystkowiedzącą gazetę. Po niemiecku czytała z trudem, ale dobrnęła do końca notki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!