Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Romantyczny Styl
Nr: 2
Miejsce wydania: Bielsko-Biała
Rok: 2001
wszystkim swą przyrodą, nie można jednak traktować śladów kultury korsykańskiej w sposób obojętny. Wszystko to, co wyłania się zza drzew, zarośli i skał, jest wyrazem charakteru mieszkańców, ich burzliwej historii, niespełnionych marzeń i temperamentu. Ruiny podupadłych dworów, jakieś fragmenty monumentalnego niegdyś muru, opuszczone posesje, samochody porzucone w dziwnych miejscach, ślady kul na znakach drogowych... A tuż obok piękne ogrody, gaje pomarańczowe, kwitnące kaktusy. Koncerty na ulicach, gustowne restauracje i kawiarenki. Wszystko to przemawia własnym głosem, oddając niespokojnego ducha miejsca. Ducha dzikości.
Tak, w Korsyce drzemie dzikość, która wabi obietnicą przygody! Za przełomem rzeki, za sterczącą nad morzem skałą, za zakrętem górskiej
wszystkim swą przyrodą, nie można jednak traktować śladów kultury korsykańskiej w sposób obojętny. Wszystko to, co wyłania się zza drzew, zarośli i skał, jest wyrazem charakteru mieszkańców, ich burzliwej historii, niespełnionych marzeń i temperamentu. Ruiny podupadłych dworów, jakieś fragmenty monumentalnego niegdyś muru, opuszczone posesje, samochody porzucone w dziwnych miejscach, ślady kul na znakach drogowych... A tuż obok piękne ogrody, gaje pomarańczowe, kwitnące kaktusy. Koncerty na ulicach, gustowne restauracje i kawiarenki. Wszystko to przemawia własnym głosem, oddając niespokojnego ducha miejsca. Ducha dzikości.<br>Tak, w Korsyce drzemie dzikość, która wabi obietnicą przygody! Za przełomem rzeki, za sterczącą nad morzem skałą, za zakrętem górskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!