Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
szła nauka i nie widzieli dla siebie przyszłości. Postanowili popełnić samobójstwo. Gabler napisał pożegnalny list do swej dziewczyny. Smoleński strzelił najpierw do kolegi, a potem do siebie. Mając świadomość, że się nie zabił, usiłował wypalić drugi raz we własną skroń. W tym momencie potrącił go przytomny jeszcze przyjaciel i druga kula ugodziła właśnie jego.
W szpitalu znaleźli się na sąsiednich łóżkach i przyjaźnie rozmawiali. Następnego dnia Gabler zmarł. W sądzie bronił jego kolegę znakomity mówca sądowy, adwokat i poseł Eugeniusz Śmiarowski. Przyjęto, że Smoleński zabił przyjaciela "wskutek nalegań i przez współczucie dla niego"; skazany został na półtora roku twierdzy.

W prasie
szła nauka i nie widzieli dla siebie przyszłości. Postanowili popełnić samobójstwo. Gabler napisał pożegnalny list do swej dziewczyny. Smoleński strzelił najpierw do kolegi, a potem do siebie. Mając świadomość, że się nie zabił, usiłował wypalić drugi raz we własną skroń. W tym momencie potrącił go przytomny jeszcze przyjaciel i druga kula ugodziła właśnie jego.<br>W szpitalu znaleźli się na sąsiednich łóżkach i przyjaźnie rozmawiali. Następnego dnia Gabler zmarł. W sądzie bronił jego kolegę znakomity mówca sądowy, adwokat i poseł Eugeniusz Śmiarowski. Przyjęto, że Smoleński zabił przyjaciela "wskutek nalegań i przez współczucie dla niego"; skazany został na półtora roku twierdzy.<br><br>W prasie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego