Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
i południowo-wschodniej, jak np. bawełna, cytryna, imbir, kamfora, trzcina cukrowa i inne. Liczba ta wzrosła znacznie, zwłaszcza w okresie odkrywania nowych terenów zamorskich i podróży badawczych.
Dzieło lekarza i biologa Jerzego Dragendorffa, Die Heilpflanzen, pochodzące z końca w. XIX, wymienia już powyżej 12 700 roślin leczniczych, używanych współcześnie na kuli ziemskiej.
Od tego czasu przybyło wiele nowych. Z pośród roślin niższych są to np. grzyby i bakterie o działaniu antybiotycznym. Znanych jest dzisiaj kilkaset antybiotyków produkowanych przez te drobnoustroje, a liczba ich ciągle wzrasta.
Zwiększył się również inwentarz roślin wyższych. Tytułem przykładu wskazać można na afrykański gatunek drzewa Voacanga africana
i południowo-wschodniej, jak np. bawełna, cytryna, imbir, kamfora, trzcina cukrowa i inne. Liczba ta wzrosła znacznie, zwłaszcza w okresie odkrywania nowych terenów zamorskich i podróży badawczych.<br> Dzieło lekarza i biologa Jerzego Dragendorffa, &lt;hi rend="italic"&gt;Die Heilpflanzen&lt;/&gt;, pochodzące z końca w. XIX, wymienia już powyżej 12 700 roślin leczniczych, używanych współcześnie na kuli ziemskiej.<br>Od tego czasu przybyło wiele nowych. Z pośród roślin niższych są to np. grzyby i bakterie o działaniu antybiotycznym. Znanych jest dzisiaj kilkaset antybiotyków produkowanych przez te drobnoustroje, a liczba ich ciągle wzrasta.<br>Zwiększył się również inwentarz roślin wyższych. Tytułem przykładu wskazać można na afrykański gatunek drzewa &lt;hi rend="italic"&gt;Voacanga africana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego